ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11654312
*
nr 1165 4312
Spegel
110x61
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 18:49:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 23:33:42
1
300 kr
26/2 17:52:53
2
450 kr
26/2 17:55:31
1
500 kr
26/2 18:38:49
2
600 kr
26/2 18:40:12
1
Vinnande bud
26/2 18:44:20
2
900 kr
26/2 18:44:20
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1165 4312
Spegel
110x61
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 23:33:42 | 1 | 300 kr |
26/2 17:52:53 | 2 | 450 kr |
26/2 17:55:31 | 1 | 500 kr |
26/2 18:38:49 | 2 | 600 kr |
26/2 18:40:12 | 1 | Vinnande bud |
26/2 18:44:20 | 2 | 900 kr |
26/2 18:44:20 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27